BERGEN - Om het belang van een goede start van de dag te benadrukken, ontvingen burgemeester Jaap Bond en kinderburgemeester Emma Wildenberg groep 7 van basisschool De Windhoek uit Egmond-Binnen voor het jaarlijkse burgemeestersontbijt in de raadzaal in De Beeck. Tijdens het ontbijt gaan de leerlingen in gesprek over gezond eten en het werk van de (kinder)burgemeesters.
Burgemeester Jaap Bond: “Samen ontbijten in de raadzaal is niet alleen leuk, het is vooral een mooi moment om met elkaar te praten over hoe je de dag goed begint en allerlei andere onderwerpen. Een gezond ontbijt geeft energie, helpt je concentreren op school en is óók gewoon heel lekker.”
Gezellig én leerzaam
De leerlingen kregen alle ruimte om vragen te stellen—van “was je blij toen je hoorde dat je (kinder)burgemeester werd?” tot “wat doe je allemaal als je burgemeester bent?”. Eerdere edities lieten zien dat zo’n gezamenlijk ontbijt zowel gezellig als leerzaam is en kinderen helpt om bewuste keuzes te maken. Kinderburgemeester Emma Wildenberg vindt het ook belangrijk om goed te ontbijten. “Het helpt je om wakker te worden, het geeft energie en het is ook lekker. Ik fiets elke dag van mijn huis in Schoorl naar mijn school in Bergen en dan is het fijn dat ik heb ontbeten.”
Aandacht voor gezond ontbijten
Onderzoeken rondom het Nationaal Schoolontbijt laten zien dat een deel van de kinderen soms niet of niet gezond ontbijt, terwijl een goed ontbijt belangrijk is om te kunnen leren en je fit te voelen. Daarom staat ook deze editie in het teken van gezond en lekker eten. Het ontbijtpakket sluit aan bij de actuele richtlijnen van het Voedingscentrum (Schijf van Vijf)—denk aan volkorenbrood, gezond beleg, halfvolle zuivel, thee, groente en fruit.

11.9 ℃
































