BERGEN - Brouwerij STOKED! zet een grote stap richting duurzaamheid. Vanaf dit jaar brouwt de prijswinnende brouwerij al haar bieren biologisch bij Brouwerij Egmond. Deze stap past perfect bij de missie van STOKED! om ambachtelijke bieren te maken die niet alleen lokaal geliefd zijn, maar ook verantwoord worden geproduceerd.

Samenwerking
Biologisch gebrouwen – logisch vervolg op een vliegende start en groene ambitie. Brouwerij Egmond timmert natuurlijk al langer aan de weg en is inmiddels een begrip in heel Noord-Holland. Als grote voorliefhebbers van lokaal bier konden beide brouwerijen natuurlijk niets anders dan samenwerken in de gemeentegrens. “We zijn enorm trots op deze samenwerking met Brouwerij Egmond,” zegt Pieter Vader, medeoprichter van STOKED! “Biologisch brouwen sluit naadloos aan bij onze passie voor kwaliteit en duurzaamheid. Onze geliefde Unfiltered Lager krijgt hierdoor een nóg mooiere dimensie.”

Vliegende start
De overstap naar biologisch brouwen volgt op een indrukwekkend eerste periode waarin STOKED! al diverse prestigieuze prijzen in de wacht sleepte, waaronder goud en zilver bij de European Beer Challenge. Brouwerij STOKED! bestaat inmiddels bijna vier jaar en heeft een vliegende start achter de rug. De brouwers hebben tot op heden zes bieren op de markt gebracht en zijn volop in al bij ruim 80 locaties verkrijgbaar in Bergen en omgeving. Er was veel aandacht in zowel lokale als internationale media en door hun eerbetoon aan de unieke brouwtraditie van Zoigl kwamen ze zelfs op nationale televisie in het programma Binnenste Buiten van de KRO/NCRV.

Duurzaamheid
Met hun unfiltered lager maken de brouwers een eerbetoon aan de rijke Duitse biercultuur. “In Duitsland heeft elke regio wel een eigen lager met een uitgesproken smaakprofiel, en dat inspireerde ons om een uniek bier te creëren voor deze regio,” vertelt Dustin Paul, brouwer van STOKED!. “We willen laten zien dat duurzaamheid en ambacht hand in hand kunnen gaan,” legt Dustin uit. “Door samen te werken met Brouwerij Egmond kunnen we de hoogste kwaliteit blijven leveren, terwijl we de impact op het milieu minimaliseren.” Daarnaast gaan we ook samenwerken op het gebied van distributie en hopen we, mede door het Ekolabel ook andere markten aan te boren. Een mooi voorbeeld hiervan is Ekoplaza. Mede door de overstap nu ook verkrijgbaar bij de Ekoplaza in Alkmaar, Schoorl en Heiloo. STOKED! was eigenlijk al vanaf het begin beschikbaar bij Eric’s Landwinkel en veel andere winkels in de regio.