EGMOND - Tijdens de persconferentie in Strandhotel Golfzang in Egmond aan Zee werd vandaag vooruitgekeken naar de 25e jubileumeditie van de GP Groot Egmond-Pier-Egmond en de 51e Egmond Halve Marathon. De twee winterklassiekers beloven een zwaar en memorabel sportweekend te worden. Na een week met koud en winters weer kijken topatleten uit naar uitdagende omstandigheden aan de Noord-Hollandse kust, waar vooral de gevoelstemperatuur, die tot ver onder de nul kan dalen, een bepalende factor zal zijn.

Episch GP Groot Egmond-Pier-Egmond

Belgisch kampioen strandrace en drievoudig winnaar van GP Groot Egmond-Pier-Egmond Timothy Dupont hoopt zijn sterke reeks in Egmond voort te zetten. “Vanaf mijn veertiende fiets ik al op het strand. Daar haal ik mijn voordeel uit en ik ben sterk in de sprint,” aldus Dupont. “Het is altijd een leuk weekend met mijn familie en de organisatie is heel goed. Het voelt bijna als een toeristische ervaring.” De Belg voegt met een knipoog toe: “Zolang ik kan blijven winnen en de jonge gasten pijn kan blijven doen, blijf ik hier starten.”

Ook Tessa Neefjes verwacht een zware, maar spannende wedstrijd. “Vorig jaar was ik ziek en begin maart 2025 brak ik mijn sleutelbeen. Dat was een lastige periode”, vertelt ze. “Maar dit weekend kan bijzonder worden. Door de noordenwind is het strand relatief slecht en dat maakt de wedstrijd extra spannend. Het belooft episch te worden.” Neefjes rekent op een andere dynamiek dan voorgaande jaren: “Normaal maak ik het verschil op een technisch punt, maar doordat de passage in Castricum aan Zee is ingekort, zal dat anders zijn. Ik denk dat we langer daardoor wat langer bij elkaar blijven.” Ze heeft bovendien een persoonlijk doel: “Ik heb een weddenschap met Jan Weevers dat ik deze editie op gelijke hoogte met hem kan komen.” Weevers won GP Groot Egmond-Pier-Egmond drie keer.

Pittige Egmond Halve Marathon

Ook bij de 51e editie van de Egmond Halve Marathon wordt een zware strijd verwacht. Met een zuidoostenwind staat er tegenwind op het strand, wat volgens de atleten garant staat voor een echte wedstrijd. Tijdens de persconferentie waren onder anderen Nienke Brinkman en Khalid Choukoud aanwezig.

Brinkman keert na een lastig jaar terug in Egmond. “Ik begon 2025 met goede moed, maar kreeg een blessure en daar had ik ook mentaal last van,” vertelt ze. “Ik heb lang gewerkt om rustig toe te werken naar een goede geest en vorm. Ik kan nu wel zeggen dat het echt weer goed gaat.” De Nederlandse geniet juist van het karakter van de wedstrijd: “Je bent hier niet zo bezig met de tijd. Het is puur racen. Je moet je wel goed kleden met dit weer. Ik heb voor de zekerheid mijn trailschoenen meegenomen.” Over haar toekomstplannen blijft ze voorzichtig: “Ik kijk nog niet verder vooruit. Marathon 2026? Geen idee.”

Khalid Choukoud, sinds 2012 een vaste waarde in Egmond, kijkt opnieuw uit naar de wedstrijd. “Ik vind dit echt een geweldige wedstrijd. Ik houd van Egmond”, zegt hij. “Het is een harde cross en heel erg mooi. Je loopt hier niet op tijd, maar puur op de wedstrijd.” Choukoud trainde deze week vooral op de loopband vanwege het weer. “Ik ben opgegroeid in Marokko waar het dagelijks dertig graden was, dus het wordt goed aankleden zondag.” Hij ziet sterke concurrentie: “Filmon Tesfu en Stan Niesten zullen sterk zijn. Daar kijk ik vooral naar.” Een overwinning blijft een droom: “Het zou fantastisch zijn om Egmond een keer in mijn carrière te winnen.”

De charismatische Choukoud nam aan het einde van de persconferentie nog even het woord om zijn waardering uit te spreken voor de vrijwilligers. De atleet, die al jaren aan veel evenementen van Le Champion deelneemt, benadrukte dat hun inzet onmisbaar is. “Zonder hen zou het in dit koude weekend niet mogelijk zijn om deze wedstrijd te organiseren. Echt chapeau”, aldus Choukoud.

Live te volgen

De Egmond Halve Marathon is zondag van 12.00 tot 14.30 uur op televisie live te volgen via NH Sport. Beide evenementen zijn daarnaast op de radio en TV live te volgen via de regionale zender RTV80. Op zondagavond is tenslotte een samenvatting van de Egmond Halve Marathon te zien bij NOS Studio Sport.