Donderdag 3 juli MISHRAN
MISHRAN is ontstaan in de bergen van de Himalaya. In Hindi betekent MISHRAN samensmelting. En dat is precies wat er gebeurde toen in november 2023, op initiatief van Direct Create en gefinancierd door de Nederlandse ambassade in Delhi, vier musici uit twee continenten voor het eerst bij elkaar kwamen in het kader van een project dat de naam ‘Soundscapes’ heeft gekregen.
De indrukwekkende natuur en de gastvrijheid van de vriendelijke mensen van het prachtige Jilling Terraces waar de groep verbleef, bleken de ideale setting om nieuwe muziek te componeren.Ondanks dat de musici totaal verschillende muzikale achtergronden hebben, bleek eens te meer dat muziek een universele taal is die over de hele wereld gesproken wordt. Er ontstond iets magisch en het avontuur gaat door.In april 2024 werd het ensemble uitgenodigd om te spelen tijdens de door UNESCO georganiseerde International Jazz Day in New Delhi. De reacties van het publiek waren overweldigend. In februari 2025 zijn de musici in Nederland bij elkaar gekomen om nieuwe muziek te componeren en concerten te geven. In juli presenteert Mishran hun eerste album. Daarnaast worden de in India gemaakte opnames apart uitgebracht onder de naam ‘The Himalaya Sessions’.
Debasmita Bhattacharya (Kolkata, London): SarodJulien Perez (Nice): SaxophoneFrank Bilsen (Bergen aan Zee): PianoKaran Chitra Deshmukh (Mumbai): Percussion
Dit filmpje () laat zien hoe de musici in India voor het eerst met elkaar muziek gemaakt hebben.
https://youtu.be/DHrVRTp-WuU?si=_ZCW3MSnYljW0lUX
Een impressie van het concert in Delhi kunt u zien door hier te klikken: .
https://youtu.be/JSoAlH9v1Z4?si=a69x6VSk9xwzBdHA
Entree voor deze avond is 10 euro.Kaarten zijn online te bestellen via:
https://www.chipta.com/.../taverne-live-mishran/event-info/
Aanvang 21:00
Vrijdag 4 juli Singles Club Taverne
Iedere vrijdagmiddag zetten we pakweg 700 singles klaar en twee Technics draaitafels en dan mag eenieder die het leuk vindt plaatjes draaien om de vrijdagmiddagborrel op te leuken. Dit keer met DJ Steef!
Alle leeftijden, gratis entree
Vrijdag 4 juli Friday Night met DJ Julya
DJ Julya draait vrolijke tech house met invloeden van disco en algemene classics.
https://instagram.com/saltpeppermusic?igshid=YmMyMTA2M2Y=
https://m.soundcloud.com/.../salt-pepper-funky-sunday-mix...
Tussen 22:00 en 02.00 uur, 20+, gratis entree
Zaterdag 5 juli Taverne Live: QOTSAC
QOTSAC staat voor Queens Of The Stone Age Covers. Ze spugen nummers uit van elke QOTSA-cd, van de rauwe stonertracks van het debuut uit 1998 tot de melodieuze grandeur van ..Like Clockwork. Van sing-alongs als No One Knows of Make it Wit Chu tot nummers die nog niet iedereen kent, maar altijd met genoeg energie gespeeld om ook de grootste QOTSA-leek in beweging te krijgen. In hun eigen woorden: We Blow Our Load Over The Status Quo.
En hier is nog een showreel, hij is al wat gedateerd, maar ze klinken niet wezenlijk anders (hooguit strakker
https://www.youtube.com/watch?v=-tc_DWxUkjw
Tussen 22:00 en 00.00 uur, 20+, gratis entree
Donderdag Taverne Live 10 juli Wyatt Easterling & Clementine, feat. Peter van Vleuten
Check:
video: https://youtu.be/uk1F-H3H7Fw
website: www.wyatteasterling.com
en
video: https://www.youtube.com/watch?v=3v5TO2vBk1k&t=34s
https://clementine.fm/about-epk
Wyatt en Clementine komen terug naar de Tav. Vorig jaar wisten ze de Taverne een avond lang muisstil te krijgen met fraaie songs van de hand van Wyatt en nieuwe werk van Clementine.
Sindsdien is Clementine naar Nashville en North Carolina geweest om met Wyatt als producer haar nieuwe album ‘Say It While You Can’ op te nemen. Wyatt produceerde en schreef enkele songs met haar samen. Ook onze Bergense songwriter Peter van Vleuten deed een duit in het zakje als liedjesmaker.
‘Say It While You Can’ komt uit op 6 juli. Een perfecte kans om de nieuwste songs live te horen!
Nashville topproducer Wyatt Easterling is 40 jaar hoofd A&R Atlantic Records geweest en runde een label met Miles Copeland (The Police, Sting). Als songwriter scoorde hij een aantal internationale countryhits.
De Nederlandse Clementine wordt in Amerika gezien als een brug tussen Leonard Cohen en Joni Mitchell. Zij stond in de finale van het Kerrville Festival, Texas.
Peter van Vleuten, ons zeer bekend en drijvende kracht achter de songwriterschool doet vanavond ook mee
Entree 5 euro verkrijgbaar via: https://www.chipta.com/.../taverne-live-wyatt.../event-info/
Aanvang 21:00